ORTAANADOLUFM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOSTLUK KARDESLİK VE SEVGİ İÇİN BURDAYIZ

FACEBOOK A GİREMİYORUM – Format sonrası- Çözüm

Admin
    Admin

FACEBOOK A GİREMİYORUM – Format sonrası- Çözüm Empty FACEBOOK A GİREMİYORUM – Format sonrası- Çözüm

Mesaj  Admin Çarş. Mart 10, 2010 9:52 pm

Bilgisayara yeni format atıp , Xp kurmuştum. Tüm sürücüler(driver) tamdı. Virüs olma olasılığı yoktu. Peki neydi sorun ? PC neden sadece Facebook ‘a girmiyor du ?

Araştırdım, buldum ve çözdüm Smile

Bazı arkadaşlar “pc ye format attım facebook ‘a giremiyorum” , windows geri yükleme yaptım “facebook ‘a giremiyorum” diye dert yanmışlar.

Sorun tarayıcıdamı deyip bilgisayarımda yüklü olan 5 farklı tarayıcı ile giriş yapamayı denedim ama sadece facebook a girmedi. Hatanın kaynağı ne internet , ne tarayıcılar, nede facebook.

Hata msconfig ayarlarında , regedit kayıtlarında , tarayıcılar için yüklediğim eklentiler , yamalar ve geri planda çalışan programlardı.

Çözüm olarak şunu yapmalısınız.
    Browser eklentilerini inceleyen, detektörluk yapan bir program kurmalısınız.

Bu programda HijackThis ‘den başkası değil.

Bu programı indirip , kurun HijackThis …

“Do a system scan and save a logfile” seçin.
    Çıkan sonuçların hepsini işaretleyin (Dikkat! bazı yararlı dosyları işaretkemeyin. Mesala antivirüs programınız.)
    “Fix Checked” seçin.
    Çıkan uyarıya “Evet” diyerek geçin.
    Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Artık sorun çözüldü. Rahatlıkla Facebook ‘a girebilirsiniz.

bir süre şu linkten girebilirsiniz.

https://lite.facebook.com/
    Alıntıdır.

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 5:56 am