ORTAANADOLUFM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOSTLUK KARDESLİK VE SEVGİ İÇİN BURDAYIZ

Tüm windowsları 10 dakikada kurun.

Admin
    Admin

Tüm windowsları 10 dakikada kurun. Empty Tüm windowsları 10 dakikada kurun.

Mesaj  Admin Ptsi Şub. 22, 2010 1:42 pm

CD ve dvd yazıcılarla boot ederek windows kurulu devri eskide kaldı. Aygıttaki veri hızı sistemin gücüne bağlı olarak değişik sürelerde kurulum yaptırıyor. Ama biz bunu kullanmadan her nevi pc ye 10 dakikada windows kuracağız. Öncelikle windows dosyalarını kullanabilen yani açan bir live cd ediniyoruz ve işe başlıyoruz. Ben Ultimate Live cd kullandım. Sistem açıkken diskimizi iki parçaya bölelim. Sistem açılmıyor falan diyenler live cd den formatlayıp iki part etsinler. İlk hdd boş ve ikinciyede kurulum cd veya dvd miz içindeki dosyaların koyala yapıştırını koyuyoruz. CD sürücüyü aç tümünü kopyala ve ikinci diske koy.C ve D olduğunu düşünelim diskimizin. D ye koyun. Live cd ile açıp başlayın d deki yani ikinci hdd deki exe ye basıp kurmaya 10 dakika maximum en kötü sistemde dahi. CD yada dvd sürücü için diski olmayanlar netten indirsin ve ikinci diske imaj yazılımlarıyla çıkartsınlar yeter.
    Maxicep.com - Tüm windowsları 10 dakikada kurun. Bazılarının kurulum süreleri şöyle:
    Windows 7: 3gb ram 3.2 işlemci p4 (4.5-6 dakika) 1gb ram 2.0 işlemci p4 (8-9.4 dakika) 1.6 celeron işlemci 256 ram (9,4-10 dakika) ama çok hata veriyor.
    Windows vista: Aynı sistemlerde denendi: 6-8dakika 1.si 9-10 dakika 2.si 10 dakika maximum 3.sü
    Xp Profesyonel: 1.si 3-4 dakika 2.si 6-8 dakika 3.sü 8-9 dakika
    Windows Me: 1.si 2-4 dakika 2.si 3-4 dakika 3.sü 5 dakika yanlız 3.sü hariç çok uyarı veriyor ve süre driver yüzünden uzuyor. Ayrıca bu yöntemle eksik dediklerini netten indirip kurulduğu yere hemen atma imkanınızda var yerini gösterin kursun. Hatayı sıfırlarsınız. Dilerin faydalanırsınız.
    Arkadaşlar windows kurarken sisteminiz biraz eski ise bir çok problem yaşarsınız. En bilindiği ise driver ve donanım tanıtmadır. Yeni sistemlerde eski donanımı tanıtmak ve eski sistemlerde yeni donanımı tanıtmaktır. Bunlara örnek verirsek neto dragon 56k bir tane fax modemi vistaya driver ile bile zor tanıtıp kurulumu tamamlıyorum. Hemen driver atarken mavi ekran ve restart ile kuruluma son. Yenileme hemen. Ben buna hemen netten driver attımmı olur. Diğeri ise 2000 kurarken sata hdd yi görmemesidir. Xp de aynı.(sp siz) Bunun gibi sorunlar ama bu yöntem bunlara birebir.Yapacağınız tıkanan yerde çare üretmek. Kurarken size hdd yok diyor hemen driver at tamam. Şu yok hemen at tamam. Özellikle Vista ile hayatımıza giren yeni yükleme ekranı bu gibi durumlara birebir çare oluyor. İstediğini zahmetsiz elde etmeniz ve bu kadar kısa sürede kurulum yapmanız size büyük kolaylık sağlıyor. sadece hdd de bir tane kurulum dosyası herşeyi tam kurmak içinde bir internet bağlantısı yetiyor.

alıntı.

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 9:59 am